Վայրը՝  Ջրվեժ անտառապարկ
Մեկնում՝ նոյեմբերի 12, Մայր դպրոցի երթուղիների կանգառ, 10։30-ին
Վերադարձ՝ նոյեմբերի 12, Մայր դպրոցի երթուղիների կանգառ, 15:00-ին

Մասնակիցներ՝
Արևելյան դպրոցի 2-2, 2-4, 2-5,   3-4 դասարանի սովորողներ

Ճամփորդության պատասխանատուներ՝ Արմինե Մովսիսյան , Լիլյա Զախարյան, Լիլիթ Սահակյան, Տաթև Սահակյան
Օգնականներ՝ Քրիստինե Պողոսյան (երկարացված օրվա կազմակերպիչ), Հասմիկ Երիցյան (ծնող)

Երաժշտական գործունեության պատասխանատու՝ Մարինե Ոսկանյան

Նպատակ՝

Խնդիրներ՝

  • գործունեության նախագծում և իրականացում
  • գործունեության նախապատրաստում և հմտությունների զարգացում
  • տեղեկությունների փնտրտուք-հավաքում՝ համապատասխան ուսումնասիրման ենթակա վայրերի (տես նախագծում՝ ստորև), դրանք համադրելու, հրապարակելու, գործնականում կիրառելու հմտությունների ձեռքբերում
  • անհատական և թիմային աշխատանքի կարողությունների զարգացում
  • շրջակա միջավայրի ճանաչում, ուսումնասիրում, գնահատում, խնամք։

Ուսումնական գործունեության ոլորտները

  • Տեխնոլոգիական -նկարչական գործունեություն
  • Երաժշտական գործունեություն
  • ՏՀՏ

Ճամփորդական ուղեցույց 

Երաժշտական փաթեթ

Ընթերցանության նյութեր՝

Անհրաժեշտ պարագաներ՝

  • Նախաճաշի, ճաշի համար նախատեսված միրգ-բանջարեղեն, ճաշի բրդուճներ, քաղցրավենիք (բրդուճները պատրաստել չփչացող մթերքներով)
  • Ջուր 1-2լ` անհատական շշով
  • Տաք հագուստ, հարմարավետ կոշիկներ (տաք գլխարկ, բլուզ, տաք ձեռնոցներ, շարֆ)
  • Թաց և չոր անձեռոցիկներ, ախտահանիչ միջոցներ
  • Հարմար ուսապարկ՝ անհրաժեշտ իրերը մեջը դնելու համար
  • Աղբի տոպրակներ, ձեռնոց
  • Անձրևապաշտպան բաճկոն
  • Լուսանկարչական սարքեր
  • Բարձր տրամադրություն ))

Երթուղի / վարորդ / մեքենա

  • 2-2 դասարան
    Ford tranzit (10 SO 908)
    Յուրա Հարությունյան
    (հեռ.՝ 093628044)
    14նստատեղ
  • 2-4 դասարան
    Ford tranzit (35 CT 131)
    Սամվել Հարությունյան
    (հեռ.՝ 091740173)
    15նստատեղ
  • 2-5 դասարան
    Mercedes Sprinter (35 MA 637)
    Գեղամ Հովհաննիսյան 
    (հեռ.՝ 093 74 36 19)
    20
  • 3-4 դասարան
    Mercedes Sprinter (35 MA 637)
    Սերոբյան Սամվել
    (հեռ.՝ 094 72 87 27)

2-2 դասարան

  1. Ազիզյան Մարի
  2. Առաքելյան Մարիամ
  3. Ավագյան Հրաչ
  4. Բաղդասարյան Սյուզն
  5. Գևորգյան Սոնա
  6. Զակուտով Ալեն
  7. Խերանյան Նարեկ
  8. Խերանյան Տիգրան
  9. Կարապետյան Տիգրան
  10. Հարությունյան Անգելինա
  11. Հարությունյան Մարիա
  12. Մանուկյան Գայանե
  13. Պատարայա Լուկաս
  14. Պողոսյան Սուրեն
  15. Սարգսյան Գոհար
  16. Խաչատրյան Դավիթ
  17. Սարչյան Սառա
  18. Սիմոնյան Սերգեյ


2-4 դասարան

  1. Այվազյան Եվա
  2. Ալեքսանյան Գայանե
  3. Բաբայան Էրիկ 4.
  4. Գրիգորյան Մարիա
  5. Դանիելյան Հրանտ
  6. Դավթյան Մհեր
  7. Խոսրովյան Գաբրիել
  8. Համզա Դանիել
  9. Հովհաննիսյան Յանա
  10. Հովսեփյան Ռաֆայել
  11. Մելքումյան Մարիա
  12. Մուրադյան Դիանա
  13. Սահակյան Եվա
  14. Սահակյան Լիդիա
  15. Թոռչյան Ստելլա
  16. Սարգսյան Ալեքս
  17. Ապետնակյան Անահիտ

2-5 դասարան

  1. Աղասյան Արևիկ
  2. Առաքելյան Տիգրան
  3. Արևշատյան Արփի
  4. Բաբայան Մանվել
  5. Բաղդասարյան Մարիա
  6. Գրիգորյան Արինա
  7. Գրիգորյան Յանա
  8. Դուզդաբանյան Կարո
  9. Խաչատրյան Ալեն
  10. Հակոբյան Վիկտորյա
  11. Հովհաննիսյան Դավիթ
  12. Ղազարյան Էլեն
  13. Ղազարյան Լիլիթ
  14. Մաթևոսյան  Արիս
  15. Մարտիրուսի Մարիամմայա
  16. Մկրտչյան Ալինա
  17. Ոսկանյան Դավիթ
  18. Պլուզյան Էլիզաբեթ
  19. Ռուշանյան Աշոտ
  20. Սանդոյան Ռաֆայելլա
  21. Օհանյան Մարի

3-4 դասարան

  1. Աբրահամյան Գրիգ
  2. Ավետյան Ավետ
  3. Արմինա Էմին
  4. Բեգլարյան Էրիկ
  5. Գալստյան Անգելինա
  6. Գալստյան Նատալի
  7. Գառնիկյան Նարեկ
  8. Գրիգորյան Գրիգոր
  9. Զեյնալյան Վանեսա
  10. Թանաշյան Միքայել
  11. Խաչատրյան Էդմոն
  12. Հարությունյան Արա
  13. Հարությունյան Արման
  14. Հարությունյան Էդվին
  15. Հովսեփյան Վիկտորիա
  16. Մնացականյան Միքայել
  17. Յուզբաշյան Վահե
  18. Պետրոսյան Լաուրա
  19. Սահակյան Նարեկ
  20. Տեր-Մարգարյան Մարիա

Արդյունքը ՝ անհատական, դասարանական բլոգներում, ենթակայքում, կայքում՝
համապատասխան փաթեթների։ Արդյունքները կներկայացվեն տեսանյութերի, ֆոտո-պատումների,
ռադիո, TV թողարկումների տեսքով։