Օր՝ սեպտեմբերի 7-9 (երեք խումբ)
Ժամը՝  10:00-13:00
Հանդիպման վայր՝ Արևելյան դպրոց-պարտեզ
Մասնակիցներ՝ Արևելյան դպրոցի 5 տարեկանների խմբի և 2/4 դասարանի ճամբարականներ
Նպատակ՝ սովորող-սովորեցնող նախագիծ
Նկարագրություն՝ ճամբարային գործունեությունն իրականացվելու է Արևելյան դպրոցի հյուսիսային բակում և Քոլեջի Ջերմոց-լաբարատորիայում։ Սովորողներին դիմավորում և ճանապարհում ենք Արևելյան դպրոցի մուտքի մոտ։ Ճամբարային գործունեությունն իրականացվելու է անվտանգության կանոնների պահպանմամբ։
Պատասխանատուներ՝ Լիլյա Զախարյան, Արմինե Մովսիսյան

Ժամանակացույց

  • 10։00-10։15— ճամբարականների դիմավորում Արևելյան դպրոցի մուտքի մոտ, ախտահանում, ջերմաչափում, տվյալների գրանցում, ճանապարհում դեպի հյուսիսային բակ
  • 10։15-10։30— մարզական գործունեություն (քայլք տեղում, ձգումներ, ցատկեր)
  • 10։30-10։45— երաժշտական գործունեություն (Արևների շարք, Պզզան, Կաքավիկ)
  • 10։50— քայլք դեպի Քոլեջ՝ Ջերմոց-լաբարատորիա (ծանոթացում բույսերին, ջերմոց-միջավայրին, բույսերի ուսումնասիրություն, ծովախոզուկների կերակրում, այցելություն Վերնատուն, Հիդրոպոնիկա)
  • 11։30՝ վերադարձ Արևելյան դպրոց
  • 11։40-12։00- հանգիստ հյուսիսային բակում (բրդուճային ընդիջում )
  • 12։00-12։50— լող, հեծանվավարություն, ընթերցումներ
  • 13։00- ճամբարականների ճանապարհում

Անհրաժեշտ իրերի ցանկ

  • ուսապարկ
  • արևային գլխարկ
  • հիգիենայի պարագաներ՝ ախտահանիչ միջոց, դիմակ, թաց և չոր անձեռոցիկներ
  • անհատական ջրի շիշ, ընդմիջման բրդուճներ
  • կաղամբ, գազար՝ ծովախոզուկներին կերակրելու համար
  • լողի պարագաներ՝ լողազգեստ, լողաթափ, սրբիչ, ջրային գլխարկ (աղջիկներին), ջրային ակնոց
  • Խումբ 1 (սեպտեմբերի 7)
    10:00-13:00
  1. Աբրահամյան Գրիգ
  2. Մկրտչյան Արսեն
  3. Գաբրիելյան Էմիլի
  4. Մնացականյան Միքայել
  5. Յուզբաշյան Վահե
  6. Չոբանյան Ալյոնա
  7. Սահակյան Նարեկ
  8. Վարդանյան Մուշեղ
  9. Տեր-Մարգարյան Մարիա
  10. Ալեքսանյան Լիլի
  • Խումբ 2 (սեպտեմբերի 8)
    10:00-13:00
  1. Զեյնալյան Վանեսա
  2. Թանաշյան Միքայել
  3. Խաչատրյան Էդմոն
  4. Կարապետյան Լյուսինա
  5. Հակոբյան Լիկա
  6. Հարությունյան Արման
  7. Հարությունյան Էդվին
  8. Գալստյան Նատալի
  9. Գալստյան Անգելինա
  10. Միքայել Անտոնիո Մարինո
  • Խումբ 3 (սեպտեմբերի 9)
    10:00-13:00
  1. Ավետյան Ավետ
  2. Արմինա Էմին
  3. Բաղրամյան Հենրի
  4. Հարությունյան Արա
  5. Բեգլարյան Էրիկ
  6. Գառնիկյան Նարեկ
  7. Հովսեփյան Վիկտորյա
  8. Գրիգորյան Գրիգոր
  9. Պետրոսյան Լաուրա

Արդյունքը կհրապարակվի մեր դասարանական բլոգում, դասարանական խմբում։